‎(098) 409-65-63

‎(050) 461-04-15

Время работы

Пн - Пт 08:00 - 20:00

Обратная связь

novateplica@ukr.net

Капельный полив в теплице

Дезінфекція ґрунту в теплиці з полікарбонату

Теплиця для справжнього фермера стає його другим домом. Адже щоб виростити хороші врожаї, велику частку часу він проводить саме в ній. Як і належить дбайливому господареві, досвідчений садівник чи городник залишає теплицю на зиму в ідеальній чистоті. Окрім того, що весною буде приємно розпочати роботу в прибраній теплиці, обробка її поверхні та ґрунту є обов’язковою, аби створити ідеальні умови для нової розсади.

Адже за сезон на ґрунті, каркасі й полікарбонатному покритті збирається не просто пилюка та бруд.

Дезінфекція необхідна для того, аби позбавити ґрунт та весь внутрішній простір теплиці від шкідливих личинок, бактерій та грибка, які можуть загрожувати овочам та фруктам. Вона проводиться лише після того, як прибрані всі залишки минулого врожаю.

Засоби обробки ґрунту в теплиці

Найпростішим способом обробки тепличної землі є звичайний кріп. Ним поливають землю, після чого накривають її поліетиленом. Для знезараження землі використовують і розчин марганцю. Серед методів обробки тепличних ґрунтів популярністю користується обкурювання теплиці сіркою, або спеціальними димовими шашками. Застосовують також і метод обсипання землі спеціальними порошками. Серед найбільш популярних – гашене вапно. Використовують для знезараження землі від шкідників і такі популярні порошки як фунгіцид ТМТД та «Іпродіон» (Ровраль).

Обприскування землі спеціальними речовинами

Один з розповсюджених і надійних методів боротьби зі шкідниками э обробка ґрунту в теплиці. Для цього застосовується такі розчини:

  • Мідний купорос. Здатний знешкодити шкідливі бактерії, грибок, личинки комах, які псуватимуть коріння і самі рослини. Процедуру знешкодження тепличної землі за допомогою мідного купоросу не обов’язково проводити щороку. Достатнього одного разу на чотири – п’ять років. Розбавлений купорос у співвідношенні 1 столова ложка на 10 літрів води вливають перед тим, як садити розсаду, у кожну лунку.
  • Формалін. У відрі води розчиняють 250 мл формаліну сорокавідсоткового. Ним обробляють землю не пізніше як за два тижні до того, як садити розсаду.Кожний квадратний метр ґрунту обприскують 10 літрами формалінової рідини та накривають политу землю плівкою на три дні. Після цього, ретельно провітривши теплицю, перекопують землю і підживлюють її органічними мінеральними речовинами. Для цього підійде компост та змішані види тепличного ґрунту.
  • Бордоська суміш. Її готують із мідного купоросу та гашеного вапна. Для того аби зробити ефективну суміш, 100 грамів мідного купоросу розбавляють 1 літром гарячої води. Після цього доливають холодну воду, аби в результаті вийшло 5 літрів розчину.Вапно розбавляється окремо в пропорції 120 грамів порошку на 1 літр води, після чого доводять об’єм розчину теж до 5 літрів. Далі в нього поступово доливають розчин мідного купоросу, помішуючи загальну суміш.
  • Карбатіон. Цей препарат теж застосовують восени, поки температура повітря не опустилася нижче + 18 С а землі – не нижче + 10 С. Створюють його із сорока відсоткового розчину натрієвої солі метил-дитіокарбамінової кислоти. 400 грамів карбатіона розчиняють у 10 літрах води, яким обробляють 1 куб.метр перелопаченого ґрунту. Цей розчин дуже небезпечний, тому при його застосування дотримуйтесь строгих правил захисту, використовуючи гумові чоботи, рукавиці та фартух, протигаз або респіратор.

Перед тим як приступити до дезінфекції землі, ретельно помийте та обробіть внутрішній простір теплиці, включаючи всі елементи металоконструкції. Після цього помийте теплою водою з мильним розчином полікарбонатне покриття зовні, адже від його чистоти залежить якість природного освітлення теплиці. Весною така теплиця не просто виглядатиме як нова, ви створите в ній ідеальні умови для вирощування хорошого врожаю.

Нет комментариев

Добавить комментарий