‎(098) 409-65-63

‎(050) 461-04-15

Время работы

Пн - Пт 08:00 - 20:00

Обратная связь

novateplica@ukr.net

Обігрів теплиці

Як і чим обігріти теплицю? – це неминуче питання для садівників та городників сьогодні має багато варіантів відповідей. І жодна з них не може бути єдиною та унікальною, оскільки при виборі способу обігріву свого зимового саду-городу треба враховувати різні фактори. Перш за все, це кліматичні умови, розміри теплиці, інтенсивність її використання в холодну пору року, матеріал з якої вона зроблена, ну і власні фінансові можливості.

Якщо ви хочете створити у фермерській теплиці потрібний мікроклімат і при цьому витрачати мінімум коштів на її опалення, оберіть оптимальне покриття. На нинішній день найбільш унікальним матеріалом для цього є стільниковий (сотовий) полікарбонат, який, попри інші його переваги, прекрасно зберігає тепло і проводить природне світло.

Природний обігрів теплиці

Перші, аніж думати про способи опалення теплиці, потурбуйтесь про те, аби вона була максимально теплозберігаючою. А це окрім полікарбонатного покриття їй забезпечують наступні фактори:

  • ґрунт найкраще прогрівається в максимально низькій теплиці;
  • із всіх типів форм теплиць спеціалісти радять аркову, оскільки вона рівномірно пропускає сонячне світло;
  • правильно розташуйте теплицю. Вона не повинна знаходитися не лише в тіні, а й на протягах, у вітряних місцях;
  • дбаючи про підтримання потрібної температури – від + 17 С до + 20 С, пам’ятайте, що максимально прогріватися внаслідок сприятливих природних факторів вона буде під вечір.

Правильно налагоджений сонячний обігрів, який є найбільш вигідним у всіх відношеннях, допоможе зменшити витрати на додаткові способи підтримки тепла в теплиці.

Поширені системи обігріву теплиці

Існує багато варіантів обігріву теплиць, але ми поговоримо про основні.

Система водяного обігріву

Водяне опалення теплиці, належить до однієї із найбільш розповсюджених. Популярність їй забезпечує, перша за все, рівномірний розподіл тепла. Стальні або пластмасові труби розміщають на різних рівнях – зверху під покриттям, в середині – біля зовнішніх стін, на каркасних стійках, внизу – на ґрунті поміж рослинами. В умовах холодного клімату потрібний і обігрів самого ґрунту, для чого труби прокладають на шар спеціального дренажного утеплювача (шлаку або піску) як мінімум на півметрову глибину.При цьому треба подбати про спосіб циркуляції води – природний чи штучний. Спеціалісти радять останній, оскільки вода, в яку варто додати антифриз, в цьому випадку рухається швидше.

Повітряний обігрів

Цей спосіб є одним із давніх. Найбільш примітивний варіант такого опалювання полягає в тому, аби в теплицю прокласти трубу, один кінець якої виходить на зовні. Підігріте багаттям повітря поступає всередині й швидко прогріває теплицю. Цей спосіб може бути запасним, додатковим варіантом на випадок сильних морозів. Завдяки сучасним технологіям повітря нагрівається і розповсюджується спеціальними тепловими вентиляторами. Вони швидко і рівномірно розподіляють тепло, а також допомагають просушити повітря в теплиці.

Електричний обігрів

Одна із найзручніших та надійніших систем обігріву електрикою за умови відсутності проблем з електропостачанням. Існує багато варіантів електричного обігріву, включаючи калорифери, конвертори, кабелі, теплові насоси. Останнім часом стає модним обігрів інфрачервоними променями, які обігрівають не все повітря, а самі рослини та простір в безпосередній близькості від них.

Шукаючи оптимальний спосіб обігріву теплиці не забувайте і про давні, перевірені методи. Дехто і досі використовує традиційну пічку, або котел. Це здешевлює процес не лише там, де є дешеві дрова, вугілля чи торф. Зараз все більше стає популярним такий горючий матеріал з хорошою тепловіддачею, як пелети – спеціальні гранули. Їхня перевага перед тим же вугіллям у даному випадку полягає у тому, що вони, як і дерево, виділяють попіл, який не лише не вимагає утилізації, а й використовується в як добриво.

Ну і не забувайте про біологічний спосіб обігріву ґрунту, в основі якого розкладання органічних речовин. Найбільш популярним матеріалом у цьому випадку є гній, а також гумоз. Вони не лише обігріваються кореневу систему рослин, а й служать прекрасним добривом.

Нет комментариев

Добавить комментарий