‎(098) 409-65-63

‎(050) 461-04-15

Время работы

Пн - Пт 08:00 - 20:00

Обратная связь

novateplica@ukr.net

Вертикальні теплиці приносять надприбутки

Доки в Україні триває чергова війна кланових інтересів навколо ринку землі, підприємливі фермери засвоюють нові технології тепличного бізнесу. Мова йде про вертикальні теплиці, або вертикальні ферми, для побудови яких не потрібно багато землі. Врожаї в них вирощуються завдяки використанню вертикального простору. Враховуючи те, що багато видів рослин тепер культивують навіть не на землі, а на гідропоніці та інших, інноваційних технологіях, такий вид аграрного бізнесу стає дуже популярним у всьому світі.

В яких країнах розвиваються вертикальне землеробство

Експерти передбачають, що світовий ринок вертикальних ферм в найближчі п’ять років виросте на 8.5 % і зараз вже оцінюється в $1,9 млрд. Найбільш динамічно він розвивається в Північній Америці, на яку припадає половина (в $970 млн.) усіх його доходів. Активізується на цьому ринку і Європа, де розробляються нові технології вертикальних ферм, метою яких є не лише надприбутки, а й збереження природних ресурсів.

Окрім Америки та європейських країн, де тепличний бізнес розвивається вже давно, вертикальні ферми-теплиці стають досить популярними в Туреччині. Влада країни охоче інвестує будівництво вертикальних теплиць, кількість яких за прогнозами протягом наступних тридцяти років стане втроє більше. На азійському ж континенті в освоєні нових сільськогосподарських технологій верх бере Японія. Статистика ведення бізнесу в умовах вертикальних теплиць просто вражає. За наявності необхідного сучасного устаткування на одному квадратному метрі можна виростити 240 кореневих рослин. Великі промислові компанії здатні щоденно виробляти до 10 тисяч пучків листового салату.

При використанні нових технологій виробники сільгосппродукції можуть отримувати овочів та фруктів з вертикальних теплиць у вісім разівбільше, аніж при традиційному землеробстві. Завдяки високій рентабельності ціни на продукцію вертикальних теплиць знижуються і вона стає доступною навіть небагатим верствам населення. До всього ж, цей вид аграрного бізнесу, який розвивається в мегаполісах, створює нові робочі місця.

Що сприяє рентабельності вертикальних теплиць

Високі прибутки цей вид фермерства приносить не лише за рахунок економії земельних ресурсів, а й заощаджуючи на енергетичних (електроенергії витрачається менше на 45 %), екологічних і транспортних видатках. Адже вертикальні теплиці будують і в адміністративних межах великих міст. То ж доставка вирощених в них овочів та фруктів потребує мінімальних затрат. Даний вид агробізнесу також обходиться більш економним використанням води (менше на 90 %), добрив і засобів захисту від шкідників та бур’янів.

Аби оптимізувати все виробництво і зробити його максимально рентабельним, фермери почали відмовлятися навіть від традиційної гідропоніки. Розроблена нова системапідживлення рослин, при якій їхнє коріння підвішується у паровидному вологому середовищі. Це дозволяє рослинам краще вбирати воду тапоживні речовини. Дана система даєкорінням більший доступ до кисню та вуглекислого газу, так що в результаті врожай дозріває набагато швидше – на 70 % по зрівнянню із поки що популярною у нас гідропонікою.

Перспективи нових агротехнологій в Україні

З великою долею вірогідності можна передбачити ріст вертикальних теплиць і в Україні. Поки що їхня продукція у нас становить лише 2 % від усіх овочів та фруктів, які поступають на вітчизняний ринок. Розвитку цього виду бізнесу в Україні сприятиме кілька факторів. По-перше, спекулятивні махінації на ринку землі, яка буде дорожчати. То ж вигідніше буде вести аграрний бізнес за новими технологіями.

По-друге, радикальні кліматичні зміни, які спостерігаємо в останні десятиліття, негативно впливають на чорнозем. Експерти передбачають, що він поступово буде втрачати свої високі аграрні якості, перетворюючись на піщані ґрунти. В умовах зменшення родючості українських земель наші фермери будуть приречені засвоювати нові технології агробізнесу. Інакше він перестане бути прибутковим і конкурентоздатними.

В Україні багато огородників купують сучасні теплиці «Ідеал». Переваги таких конструкцій дивіться на відео тут.

 

Нет комментариев

Добавить комментарий