‎(098) 409-65-63

‎(050) 461-04-15

Время работы

Пн - Пт 08:00 - 20:00

Обратная связь

novateplica@ukr.net

Заморозки до самого літа: синоптики прогнозують рекордно холодну погоду травня

У той час, як за словами синоптиків, часті холодні періоди будуть змінювати рідкісні потепління не тільки в травні 2020 року, після аномально теплу зиму погода навесні стала теж не зовсім звичній для цієї пори року. Зазвичай в середині травня в Україні починається метеорологічне літо, в цьому ж році цього не станеться. У той же час, останній місяць весни стане рекордно холодним з сильними нічними заморозками і в цілому квітневої погодою.

Зберегти врожай від холоду допоможуть теплиці під плівку та полікарбонат.

«Зазвичай з 13-15 травня в Україні починається літо з переходом середньодобової температури через + 15o. Однак, нинішній травень поводиться по-квітневому. Спостерігається дуже часте чергування хвиль тепла і холоду в супроводі періодичних дощів і посиленого вітру. Температурний фон нижче норми на 2-3o «, — повідомив синоптик Віталій Постригань на своїй сторінці в Facebook.

За словами синоптика, для озимих і ранніх ярових зернових, які вважаються менш вибагливими до тепла, дощі і відсутність високих температур виявилися надзвичайно корисними для формування майбутнього врожаю.

У той же час, постраждали овочеві культури, передумови для яких створилися в ранні терміни були малосприятливими. Ріст і розвиток при таких температурах гальмувався, а заморозки подекуди були критичними для їх сходів.

Постригань зазначив, що своєчасні дощі припинили посуху на окремих площах східної частини України, яка почалася в кінці квітня і підтримали достатні і задовільні вологозапаси на інших площах, значення яких тривалий час утримувалися на рівні найнижчих. «У ранніх ярих зернових завершувалося кущіння і при цілком достатніх Вологозапаси грунту почався період активного росту стебла і формування колоса», — повідомив синоптик.

За прогнозами синоптиків, у вихідні погода буде різною. Активні атмосферні фронти добре насичені вологою Балканського циклону, принесуть в Україну помірні дощі вже на вихідних.

У неділю, за словами Постриганем, з приходом чергового атмосферного фронту очікується невеликий дощ. Температурний фон не зазначає істотних змін.

У той же час, початок робочого тижня обіцяє бути погожим, але вітряним.

«За попередніми оцінками, 22-23 травня, існує ймовірність заморозків. Тому є час для забезпечення захисту сходів сільгоспкультур від їх негативного впливу (найбільш пізня дата заморозків на поверхні грунту 28 травня)», — попереджає синоптик.

1 Комментарий

  • Ксения
    Ксения
    30.05.2020

    Уночі та вранці 13 травня в окремих районах Рівненщини спостерігалися заморозки – як у повітрі, так і на поверхні грунту. Внаслідок цього у людей частково померзла картопля, яка вже встигла зійти. Голова асоціації фермерів Рівненщини Андрій Кузьмич розповів, що найбільше постраждали південні райони області – Радивилівський, Млинівський та Здолбунівський. Картопля зів’яла і неподалік Рівного – у Корнині та Колоденці.

Добавить комментарий