Теплиця з профільної труби своїми руками
Теплиця своїми руками з профільної труби можливо зробити самостійно, або купити готову теплицю у виробника «Нова теплиця».
Послуги фахівців з виготовлення та встановлення теплиць часом обходяться занадто дорого. Теплиця з профільної труби — оптимальний спосіб облаштувати довговічну конструкцію без зайвих переплат. Профільна труба відрізняється від деревини й звичайного металу легкістю в обробці, а також стійкістю до вологості, механічних пошкоджень і негативних погодних умов.
Інтернет-магазин металопрокату «Стіллар» пропонує вигідні ціни на різні металоконструкції. Завдяки цьому ви зможете втілювати безліч своїх ідей, встановлювати теплиці арочного типу і вирощувати в них багатий і здоровий врожай. Хоча існує безліч матеріалів, аналогічних профільних труб, наша продукція має масу переваг:
- баланс між невеликою вагою і міцністю. Перетин квадратного або прямокутного типу сприяє збільшенню жорсткості конструкції. Якщо порівняти такий виріб зі стандартним круглим трубою — її вага буде набагато більшим;
- стійкість теплиці до сильного вітру й опадів незалежно від способу покриття;
- велика площа дотику, збільшена герметичність з’єднувальних вузлів. Якщо зробити теплицю з профільної труби, а не з будь-яких інших металевих виробів — вона вийде максимально міцною;
- кілька варіантів типів кріплення деталей між собою. Ви можете зварювати їх, з’єднувати за допомогою гвинтів, саморізів або хомутів;
- антикорозійне покриття, що захищає метал від освіти й поширення іржі;можливість установки теплиці з фундаментом або без нього.
Такі особливості матеріалу дають можливість облаштовувати парники будь-якої конфігурації та геометрії. Головне, що варто врахувати перед покупкою матеріалу — вид перетину і розміри профілів.
Профільна труба: ціна та особливості вибору
Компанія з продажу металопрокату пропонує масу варіантів профільної труби, серед яких можна вибрати найбільш кращий варіант. Якщо ж ви не знайдете того різновиду профілю, який вам необхідний — звертайтеся до нас, і ми виготовимо металоконструкціями з певними характеристиками спеціально для вас!
Залежно від того, якими перевагами володіє та чи інша профільна труба, ціна може коливатися від украй доступною до високої. Однак, як показує практика, чим більше ви вкладете в покупку матеріалів для майбутньої теплиці — тим більше довговічною і міцної буде конструкція. Щоб вона прослужила вам не один рік — рекомендуємо взяти до уваги наступні параметри:
- основний матеріал. В наявності — сталеві оцинковані та пофарбовані труби. Хоча пофарбовані вироби обійдуться вам дешевше — таке покриття починає руйнуватися вже через перший рік і в місцях пошкоджень утворюється іржа. Оцинкована труба, на відміну від пофарбованої, може прослужити 10 років і більше, не втрачаючи свого виду;
- товщину стінок і перетин. Якщо в планах — звести невеликий парник, буде досить труби з товщиною стінки близько 3 мм. Для більш масштабних споруд рекомендуються вироби з більш щільними стінками.
Відзначимо, теплиці, площа яких перевищує 10 м², необхідно будувати з проведенням розрахунків. Нехтування цим правилом часто стає причиною передчасного руйнування теплиці під власною вагою, тиском опадів або через пориви вітру.
Як зробити теплицю з профільної труби
Щоб будівництво було простим і безпроблемним, а користування парників — успішним, необхідно здійснити грамотне проведення розрахунків і скласти креслення. На підготовчому етапі потрібно визначитися з видом майбутньої конструкції. Вона може бути одно- або двосхилим, арочно- дугового, з фундаментом або без нього. Наступний крок — складання ескізу, в якому є двері, фрамуги, кріплення та інші важливі деталі. При визначенні розмірів і форм парника враховуйте:
- види культур, які планується вирощувати в теплиці;
- розташування дерев і високорослих рослин поблизу від майбутньої будови;
- то, наскільки близько будівельний майданчик буде розташовуватися біля дачі або будинку;
- інтенсивність вітру і снігу в даному регіоні. Чим вона вища — тим крутіше повинні бути скати споруди.
Після складання креслення необхідно створити кошторис з переліком необхідних матеріалів, які потрібно придбати. Для більшої зручності також важливо скласти проекції креслень вузлів з’єднань, дверей і фрамуг. Це допоможе будівельникові в процесі зведення розуміти, яка деталь для яких цілей призначена.
Якщо передбачене укладання фундаменту — слід зупинитися на стрічковому. Він повинен бути замкнутого типу, без будь-яких розривів по колу. У деяких випадках варто почекати більше ніж 25 днів для того, щоб фундамент застиг і придбав міцність.
На етапі виготовлення каркаса слід починати з верхньої частини, а саме — застосування трубогиба.
Будівництво теплиці починається з монтажу обв’язки, далі — встановлюються арки. Після виставлення всієї довжини парника можна переходити до її торцевої частини.
При монтажі полікарбонату не рекомендується укладати матеріал внахлест: листи повинні щільно зістиковуватися, а для герметичності слід використовувати Термошайби й встановити роз’ємний полікарбонатний профіль.
Дивіться про наші теплиці на відео: