Блог

Статьи и новости отрасли

Як вирощувати томати на відкритому грунті й в теплиці

Як вирощувати томати на відкритому грунті й в теплиці

Як вирощувати помідори на відкритому ґрунті й в теплиці? Помідори від сходів до збору врожаю мають відносно тривалий вегетаційний період. Таким чином, насіння висівають в березні, і саджанці варто тримати в теплі поки не пройде остання небезпека морозу. Морози, термофільні томати не переносять. Ідеальний час для попереднього культивування саджанців два місяці. Ідеально вважається посадка рослин, коли вони досягли близько 20 см у висоту, дуже зелені й не витягнуті від нестачі світла.

Томати придатні для вирощування на грядках і в теплицях. Кожна рослина потребує підтримки, за допомогою якої, необхідно встановити баланс. Якщо для підтримки ви вибираєте улюблену всіма садівниками металеву спіраль, буде досить рослини вчасно обвести й далі вони будуть обвивати спіраль самі.

Букети квітів і плодів ростуть від основного стовбура, а в бічних пазухах листків пагони, які рослини обтяжують, вони повинні регулярно віддалятися, поки не стануть мінімальними. Бажано видалити й надлишок листя, якщо вони занадто товсті та не дуже повітряні.

Сорти низькорослих томатів мають квіти та плоди на коротких бічних пагонах. Рослини ростуть, утворюючи густі чагарники, і потребують підтримки, але, проте, займають більше місця в ширину. Тому вони не підходять для теплиць і парників.

Низькі сорти помідорів ідеально підходять для вирощування в горщиках на балконах і терасах, також підходять для грядок.

Підготовка ґрунту для посадки й добрива

Ґрунт розпушують до глибини 25 см, удобрюють приблизно 10 см шаром компосту.

Компост також доречно додати прямо в ями до саженців.

Урожай добре підтримає підгодівля органічними добривами, такими як ферментовані курячі добрива або добре витриманий гній. Сьогодні, ці продукти можуть бути придбані в порошкової, гранульованої або рідкій формі, яка додається в цементний розчин. На ринку існують спеціальні добрива для томатів або овочів, бажано купувати для томатів добрива з підвищеним вмістом калію.

Особливо потрібно удобрювати рослини, вирощувані в горщиках в період цвітіння. Однак, остерігайтеся надмірного добрива азотом, це часто призводить до збільшення виробництва листя внаслідок народжуваності.

Вирощування томатів на відкритому грунті

Для вирощування у відкритому ґрунті повинні бути обрані польові сорти. Помідорів йдуть на користь підняті грядки, в яких легко прогрівається ґрунт. Рослини люблять містити своє коріння в теплі.

При перших ознаках грибкових захворювань, які проявляються в основному в дощову погоду, знімаються і викидаються частини.

Можна використовувати й фунгіцидні спреї проти грибків.

Ефективною профілактикою є і продукти для підвищення стійкості рослин до борошнистої роси на основі рослинної олії.

Ідеальна профілактика — це вирощування томатів під козирком або на південній стороні будинку.

З тієї ж причини, при поливі, вода не повинна потрапляти на листя рослини.

Вирощування в теплицях

При вирощуванні в теплиці урожай помідорів, надійний і необмежений вибір сортів. Ви можете вирощувати вільно на грядках, будь-який сорт в теплицях. В теплиці ви вирощуєте томати в горщиках або мішках, вони повинні бути забезпечені дренажними отворами та полив повинен відбуватися послідовно.

Помідорів необхідно тепло і багато свіжого повітря, теплиця повинна бути, особливо в спекотні літні дні, досить оснащена вентиляцією.

Високорослі сорти можна вирощувати в теплицях на стовпах або на канатах і мотузках, що звисають зі стелі. Коли рослини досягають максимального зростання їх верхівку необхідно обрізати.

Выберите и закажите теплицу

ru_RURU