novateplica-logo
Блог

Як вирощувати томати на відкритому ґрунті й у теплиці

Як вирощувати томати на відкритому ґрунті й у теплиці

Як вирощувати помідори на відкритому ґрунті й у теплиці? Помідори від сходів до збирання врожаю мають відносно тривалий вегетаційний період. Таким чином, насіння висівають у марті, і саджанці варто тримати в теплі доки не пройде остання опасность морозу. Морози, термофільні томати не переносять. Ідеальна година для попереднього культивування саджанців два місяці. Ідеально вважається посадка рослин, коли вони досягли близько 20 см у висоту, дуже зелені та не витягнуті від нестачі світла.

Томати придатні для вирощування на грядках та в теплицях. Шкіра рослина потребує підтримки, за допомогою якої необхідно встановити баланс. Якщо для підтримки ви вибираєте улюблену всіма садівниками металеву спіраль, буде достатньо рослини вчасно обвести і далі вони обвивати спіраль самі.

Букети квітів і плодів ростуть від основного ствола, а в бічних пазухах листків погони, які рослини обтяжують, вони повинні регулярно віддалятися, доки не стануть мінімальними. Бажано видалити й надлишок листя, якщо вони надто товсті та не дуже повітряні.

Сорти низькорослих томатів мають квіти та плоди на коротких погонах. Рослини ростуть, утворюючи густі кущі, і потребують підтримки, але, проте, займають більше місця завширшки. Тому вони не підходять для теплиць та парників.

Низькі сорти помідорів ідеально підходять для вирощування у горщиках на балконах та терасах, також підходять для грядок.

Підготовка ґрунту для посадки та удобрення

Ґрунт розпушують до глибини 25 см, удобрюють приблизно 10 см кулею компосту.

Компост також доречно додати прямо до саджанців.

Урожай добре підтримує підгодівля органічними удобреннями, такими як ферментовані курячі удобрення або добре витриманий гній. Сьогодні ці продукти можуть бути придбані в порошковій, гранульованій або рідкій формі, яка додається в цементний розчин. На ринку є спеціальні удобрення для томатів або овочів, бажано купувати для томатів удобрення з підвищеним вмістом калію.

Особливо потрібно удобрювати рослини, вирощувані у горщиках у період цвітіння. Однак, остерігайтеся надмірного удобрення азотом, що часто призводить до збільшення виробництва листя внаслідок народжуваності.

Вирощування томатів на відкритому ґрунті

Для вирощування у відкритому ґрунті повинні бути обрані польові сорти. Помідорів йдуть на користь підняті грядки, в яких легко прогрівається ґрунт. Рослини люблять містити своє коріння у теплі.

При перших ознаках грибкових захворювань, які виявляються переважно в дощову погоду, знімаються та викидаються частини.

Можна використовувати й фунгіцидні спреї проти грибків.

Ефективною профілактикою є і продукти для підвищення стійкості рослин до мучнистої роси на основі рослинної олії.

Ідеальна профілактика - це вирощування томатів під козирком або на південній стороні будинку.

З тієї ж причини, при поливі вода не повинна попадати на листя рослини.

Вирощування в теплицях

При вирощуванні в теплиці врожай помідорів, надійний і необмежений вибір сортів. Ви можете вирощувати вільно на грядках, будь-який сорт у теплицях. У теплиці ви вирощуєте томати в горщиках або мішках, вони повинні бути забезпечені дренажними відвірами та полив повинен відбуватися последовательно.

Помідорів необхідно тепло і багато свіжого повітря, теплиця повинна бути, особливо в спекотні літні дні, досить оснащена вентиляцією.

Високорослі сорти можна вирощувати в теплицях на столбах або на канатах і веревках, що звисають зі стелі. Коли рослини досягають максимального зростання, їх верхівку необхідно обрізати.

Виберіть та замовте теплицю

Поділитися:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

  • +380 98 409 65 63
  • МЕНЮ
    Зображення кнопки меню кошика0
    Корзина