Тепличні овочі – чим вони корисні
Відійшли у небуття ті часи, коли свіжі огірки, помідори та інші несезонні овочі та фрукти були дивиною на столі українців у холодну пору року. Розвиток тепличного господарства зробив найбільш популярні у нас сільські товари цілком доступними за ціною і зимою.
Не всі українці дозволяють собі продовжити літній овочевий достаток за рахунок продукції, вирощеної у теплиці. Навіть якщо її вартість не дуже відрізняється від тих самих буряків, моркви чи картопля. Причина цього – страх відруїтися нітратами. Але чи всі тепличні овочі та фрукти приречені на ті, щоб замість користі приносити шкоду?
Своя теплиця – своя безпечна продукція
Найкращим засобом на весь рік забезпечити свою батьківщину свіжими фруктами та овочами є побудова власної теплиці. У цьому випадку ви будете самі контролювати весь процес їхнього вирощування, збирання та зберігання. До такого висновку тепер приходити дедалі більше наших земляків. Маючи клаптик землі на дачі, не говорячи вже про власні угіддя у сільській місцевості, українці активно будують теплиці. Величезною мірою цьому сприяло поява на нашому ринку такого незамінного будівничого матеріалу, як стільниковий полікарбонат. Завдяки тому, що його нині виробляють і в Україні, він є цілком доступним за ціною для будь-якого дбайливого господаря. Переваги цього унікального матеріалу перед склом чи поліетиленом більші, ніж очевидні.
Сотовий полікарбонат, перш за все, завдяки своїй міцності, легкості, пластичності, теплоізоляційним властивостям, став чи не найкращим помічником фермерів. При тому гроші, витрачені на нього при будівництві теплиці, швидко відіб'ються. Адже в цьому випадку ви зекономите на опалюванні свого зимового саду та міста. У холодну зиму температура під його покриттям навіть без додаткового джерела тепла тримається в межах 15 градусів. Зважаючи ж на той шкоду, яку може нанести теплиці з поліетилену чи скла град, сніг, шквальний вітер та інші стихійні лиха, ви позбавите собі від лишніх клопотів і нових витрат. Адже стільниковий полікарбонат і завоював світовий ринок будівництва того фермерства завдяки своїй міцності при здатності бути прекрасним провідником солнечного та місячного світла. Останнє, як відомо, грає не останню роль у дозріванні рослин.
Ті, хто цураються тепличною продукцією, люблять наводити у приклад наших предків. Ті, мов, обходилися взимку без свіжих огірків, помідорів, баклажанів чи зелені. Але мало хто задумується над тим, що соління та консервація, які завжди були популярними на зимовому столі наших українців, вживаються, головним чином, для смакового різноманіття. Очевидно, що вони не приносять тієї користі, яку одержуємо від свіжих овочів. Навіть тепличних. За умови, звичайно, якщо для збільшення врожаю ви не зловживаєте мінеральними удобреннями. Нарешті, їх дозування застосування стало звичайним і на відкритих ґрунтах.
Чому свіжі овочі потрібні навіть зимою
Варто пам'ятати, що фрукти та овочі містять багато ферментів, які не лише синтезують витамини, а й руйнують їх. Процес їх руйнації активізується після зривання зрілого продукту, тоді як процес синтезу необхідних речовин припиняється. Так що навіть свіжа продукція, яка довго зберігається у підвалі чи холодильнику, з часом втрачає свої корисні властивості. Не говорячи вже про заморожені овочі та фрукти. У цьому випадку вони не постачають у наш організм необхідні речовини, без яких про гарне здоров'я не може бути мови.
Що ж корисного ми одержуємо від свіжого салату, помідора чи огірка і, особливо, редису, які виросли навіть у тепличних умовах? Хай і не в такій мірі, як вирощені на місті, вони все одно залишаються джерелом потрібних нашому тілу вітамінів (а їх нині нараховують 13 видів) та мінералів. Їхній дефіцит призводить до різних захворювань, які зазвичай не лікуються, оскільки сучасна медицина головним чином бореться із симптомами, а не джерелом хвороби. Найбільш очевидною та дуже неприємною проблемою авітамінозу є захворювання ясен. А це призводить і до втрати зубів, і до кишково-шлункових хвороб, тому що в даному випадку їжа недостатньо пережовується.
Свіжі овочі та фрукти, які не встигають втратити свої цілющі та лікувальні властивості, особливо необхідні у холодну пору року. Це пов'язано з тим, що грип та інші застудні захворювання лікуються за допомогою антибіотиків. А ті, у свою чергу, змінюють мікрофлору кишківника. Крім основних вітамінів (А, В1, В2 та С), овочі містять целюлозу та необхідні мінеральні солі. Перш за все, кальцій та натрій, які підтримують баланс лугових речовин у крові, врівноважуючи кислотну дію зернових та круп. У сирій їжі також знаходиться і дуже потрібна нашому організму клітчаста.
Так що краще витратити годину та кошти на побудову хай невеликої, але власної теплиці, ніж потім витрачатися на лікарів. Тим паче, що на нинішньому ринку України є надійні фірми, які забезпечать вас не лише всім необхідним обладнанням для побудови теплиці, а й нададуть професійні консультації. Можливо, відчувши смак не лише власного несезонного продукту, а й процесу його вирощування, ви завтра захочете стати постачальником якісної тепличної продукції по всій Україні. А заразом – і гарантом її якості.
Замовляйте свою теплицю за тел: (050) 461-04-15 - Він же Вайбер